E3 2021 w całości za darmo - zapewniają organizatorzy

Po ujawnieniu innych planów.

  • Wszystkie atrakcje tegorocznego E3 będą dostępne za darmo
  • Organizatorzy dementują wcześniejsze doniesienia

Organizatorzy targów E3 zapewnili, że wszystkie elementy tegorocznej, w pełni cyfrowej imprezy będą dostępne w całości za darmo dla zainteresowanych. To odpowiedź na najnowsze doniesienia, mówiące o płatnych opcjach.

Serwis VGC jako pierwszy poinformował - powołując się na własne źródła - że organizatorzy zaprezentowali członkom Entertainment Software Association (ESA) plany, w ramach których za część atrakcji widzowie musieliby zapłacić. Mówiono także o wersjach demonstracyjnych gier i dodatkowym pakiecie „premium”, wycenionym rzekomo na 35 dolarów (ok. 136 zł).

ESA zdementowało doniesienia zaraz po publikacji. „Mogę potwierdzić, że żaden z elementów E3 2021 nie będzie płatny lub zablokowany za paywallem” - potwierdził rzecznik organizacji.

1
Być może w 2022 powrócą już „fizyczne” targi

Odpowiadające za E3 stowarzyszenie Entertainment Software Association składa się z wielu członków, wśród których wymienić można najważniejszych wydawców na świecie: Sony, EA, Epic, Nintendo czy Microsoft. Na płatne podejście do targów musieliby zgodzić się wszyscy, a - jak dodaje VGC - co najmniej jedna ważna firma sprzeciwiała się takiemu pomysłowi.

Według obecnych założeń, tegoroczne „Electronic Entertainment Experience” (już nie „Expo”) rozpocznie się 13 czerwca i potrwa przez tydzień. W planach są transmisje na żywo, wersje demonstracyjne gier, a nawet dedykowana aplikacja mobilna.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

GeForce RTX 2060 12 GB potwierdzony - premiera w przyszłym tygodniu

Odświeżony model starszego układu poprawi sytuację na rynku kart?

Razer szykuje odpowiedź na Steam Deck - raport

Zestawy deweloperskie trafiły do twórców gier.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami