Zelda: Breath of the Wild - jak pokonać Guardians i zbierać Ancient Materials

Odbijanie lasera.

Guardians, czyli Strażnicy, to jedni z najpotężniejszych przeciwników w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Niektóre poruszają się na ziemi, inne latają, a jeszcze inne stoją w miejscu, jednak wszystkie są niebezpieczne ze względu na śmiercionośny laser, którym się posługują.

Walka z Guardians nie jest łatwa, ale w nagrodę otrzymujemy cenne Ancient Materials, czyli antyczne materiały, a dodatkowo potężne bronie.

Spis treści:

Odbijanie laserów Guardians

Kiedy Guardian cię zauważy, będziesz miał około pięciu sekund, zanim wystrzeli potężną wiązkę lasera, która zabije Linka jednym strzałem, o ile nie ma na sobie mocnej zbroi.

O ile możesz próbować walczyć ze Strażnikami w standardowy sposób, lepiej skupić się na kontrataku, który obróci broń Guardians przeciwko nim.

Odbicie możesz wykonać każdą tarczą w grze, nawet najsłabszą. Liczy się po prostu odpowiedni moment kontrataku. Niestety, odbicie będziesz musiał wykonać zazwyczaj aż trzy razy.

Walkę rozpocznij od wzniesienia tarczy i zablokowania się na przeciwniku za pomocą przytrzymania przycisku ZL. Nie ruszając się (ruch utrudni ci zadanie), czekaj w spokoju na wystrzał lasera. Guardian namierzy cię, a jego system namierzania zacznie pikać.

1

Zanim laser wystrzeli, wokół oka Guardiana pojawi się kulista energia, a następnie błysk. Kiedy zobaczysz ten niebieski pierścień energii, naciśnij A, by wykonać kontratak.

zelda_guardians_2

Jeżeli wykonasz sztuczkę prawidłowo, to odbijesz promień wprost w Strażnika, zadając mu potężne obrażenia. Powtarzaj ten proces, aż przeciwnik utraci całe życie.

3

Oto dodatkowe ważne informacje o walce z Guardianami:

  • jeżeli wykonasz kontratak za późno, laser najprawdopodobniej zniszczy tarczę
  • jeżeli wykonasz kontratak za wcześnie, Link otrzyma obrażenia od lasera
  • jeżeli masz na wyposażeniu tarczę Guardian Shield, to automatycznie odbije ona lasery Guardianów - wystarczy tylko przytrzymać blok
  • warto zapisać grę przed samą walką z Guardianem i w razie porażki po prostu wczytać stan
  • gdy Guardian ma już mało życia, spróbuj trafić go strzałą w oko - otrzyma spore obrażenia
  • pojedyncze trafienie w oko Guardiana z Ancient Arrow (antycznej strzały) zazwyczaj zabija go jednym strzałem

Nagrody za walkę z Guardians

Są dwa główne powody, dla których powinieneś walczyć ze Strażnikami:

  • Dla treningu - na swojej drodze spotkasz wiele Guardianów, więc warto oswoić się nieco z walką z tym przeciwnikiem, najlepiej w kontrolowanych warunkach.
  • Dla przedmiotów, które po sobie zostawiają - za wygraną walkę otrzymasz Ancient Materials (antyczne materiały). Możesz je sprzedać za wysoką sumę, albo - jeszcze lepiej - wykorzystać do ulepszenia tabletu Sheikah Slate w Hateno Ancient Tech Lab albo zdobycia Ancient Armour (antycznej zbroi, jednej z najlepszych w grze) w Akkala Ancient Tech Lab. Guardians upuszczają też potężne bronie czy tarcze.
4

W świecie znajdziesz też puste, nieżywe Guardiany, które nie zrobią ci krzywdy, a mimo wszystko zapewnią nieco Ancient Materials. Zdarzają się też żywi Guardians, jednak zakopani w ziemi. Nie mogą się poruszać, jednak korzystają z laserów.

5

Ancient Cores (najwartościowszy z antycznych materiałów) znajdziesz tylko w żywych Strażnikach.

Pamiętaj, że po resecie świata, czyli Blood Moon, Guardiany odrodzą się na nowo.

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami