HoloLens w wojskowym zastosowaniu - Microsoft sprzedał gogle armii USA

Firma dostarczy tysiące urządzeń.

  • Armia Stanów Zjednoczonych kupi od Microsoftu wojskowe modele HoloLens
  • Kontrakt warty jest 21,88 miliardów dolarów
  • Militarne wersje gogli wspomagają celowanie

Microsoft podpisał z amerykańską armią kontrakt, na mocy którego firma dostarczy żołnierzom 120 tysięcy egzemplarzy HoloLens. Za urządzenia wojsko zapłaci 21,88 miliardów dolarów.

Wspomniana maszyna to rozwijane przez koncern z Redmond gogle rzeczywistości rozszerzonej. Sprzęt nakłada na prawdziwy obraz cyfrowe elementy, z którymi użytkownik może wchodzić w interakcję.

hololens_wojsko
Wojskowy model HoloLens

Nowa umowa to pokłosie nawiązanej w 2018 roku współpracy, w ramach której Microsoft przygotował prototyp wojskowej edycji HoloLens - Integrated Visual Augmented System (w skrócie IVAS). Specjalny model zaprojektowano z myślą o wspomaganiu celowania oraz wyświetlania map i sygnatur cieplnych.

Podpisany teraz kontrakt oznacza, że wczesna wersja urządzenia zyskała uznanie amerykańskiej armii, która postanowiła rozpocząć masową produkcję, by wyposażyć w gogle znacznie więcej żołnierzy.

Działanie HoloLens na przykładzie Pokemon GO

Warto zaznaczyć, że umowa sprzed trzech lat wywołała wiele kontrowersji. Ówczesną decyzję szefostwa skrytykowali pracownicy Microsoftu - w otwartym liście przekonywali, że „nie pisali się na tworzenie broni”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami