Dying Light 2 to długa gra z wielką mapą - twórcy podają szczegóły

Choć czas gry nieco się skurczył od ostatnich informacji.

  • To gra nawet na 60 godzin
  • Świat cztery razy większy niż w Dying Light
  • Twórcy nie porzucają wersji na starsze konsole

Ukończenie Dying Light 2 powinno zająć co najmniej 20 godzin - twierdzi Techland w nowym wywiadzie. Twórcy gry potwierdzili też informację przekazaną jeszcze w 2018 roku - mapa gry rzeczywiście jest ok. cztery razy większa niż w pierwszej części serii.

- Jeśli się pospieszysz, możesz ukończyć fabułę w ok. 20 godzin - mówi Tymon Smektała, projektant gry, w rozmowie z WCCFtech. - Ale żeby zobaczyć wszystko, potrzebujesz 2-3 razy więcej czasu. Przejście naszej startowej lokacji może zająć nawet 7-8 godzin, jeżeli chcesz przeszukać każdy zakamarek, więc zdecydowanie jest tu dużo rozgrywki.

dying_light_2_dlugosc_gry_1
Styl gry ma kluczowe znaczenie w kwestii czasu potrzebnego do ukończenia sandboxa

60 - lub nawet 40 - godzin na ujrzenie wszystkiego, co gra ma do zaoferowania, to nieco mniej niż 100 - taką liczbę godzin na pełne ukończenie twórcy podawali jeszcze we wrześniu 2019 roku. Zapewne trudno jednak oszacować taką wartość w produkcji z otwartym światem.

W temacie wielkości mapy wypowiedział się Łukasz Burdka, starszy programista technologii. Deweloper stwierdził, że konstrukcję sporego świata umożliwia między innymi silnik C-Engine. Pierwsze Dying Light powstało na Chrome Engine 6.

- Określenie rozmiaru mapy w Dying Light 2 jako cztery razy większego niż w pierwszej części to najlepszy szacunek, jaki możemy zapewnić. Świat w Dying Light 2 jest znacznie bardziej pionowy i zapewnia więcej możliwości eksploracji, więc miasto wydaje się nawet większe, niż jest w rzeczywistości - przekonuje Burdka.

Dziennikarz WCCFtech zapytał też przedstawicieli Techlandu o ewentualną rezygnację z wydania gry na PS4 i Xbox One. Tomasz Szałkowski, który pełni rolę szefa działu renderingu, udzielił dość wymijającej odpowiedzi. Stwierdził jednak, że studio zamierza upewnić się, że gra osiągnie na konsolach poprzedniej generacji „najwyższy poziom”.

Twórcy nie chcieli opowiedzieć w wywiadzie o fabule produkcji - w obawie przed niepotrzebnymi spoilerami.

W niedawnym krótkim materiale, który był pierwszą aktualizacją wiadomości po dłuższej przerwie, Techland potwierdził, że Dying Light 2 zadebiutuje w 2021 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami