Prawa do polskiego Ghostrunner przejęte przez 505 Games

Za kilka milionów euro.

  • Ghostrunner ma nowego właściciela
  • Markę sprzedano za 5 milionów euro

All in! Games poinformowało o sprzedaniu praw do gry Ghostrunner - cyberpunkowej produkcji od polskiego studia One More Level - włoskiemu 505 Games.

Wspomniana firma była międzynarodowym wydawcą projektu. Teraz na zakup tytułu przeznaczyła 5 milionów euro, które wypłaci poprzednim właścicielom marki jeszcze w kwietniu.

- Kiedy rozpoczynaliśmy współpracę, 505 Games było zainteresowane zakupem IP Ghostrunnera. Wówczas włoski wydawca nie był jednak skłonny zapłacić kwoty, której oczekiwaliśmy. Ghostrunner szybko okazał się ogromnym sukcesem, co przekonało ich do złożenia oferty, jednej z tych „nie do odrzucenia” - tłumaczy Piotr Żygadło, prezes All in! Games, w komunikacie cytowanym przez StockWatch.

Menedżer zaznacza, że przeprowadzana transakcja dowodzi, że strategia działania rodzimej spółki „jest właściwa”. Obiecuje, że uzyskane ze sprzedaży marki pieniądze umożliwią jeszcze szybszy rozwój. Sama firma zachowała jednak udział w przychodach generowanych przez grę.

Na razie nie wiadomo, jakie plany względem Ghostrunner ma 505 Games. Włoski wydawca może przygotować kontynuację tytułu lub inne projekty osadzone w uniwersum.

Gra przenosi użytkowników do cyberpunkowego świata. Kierujemy wojownikiem, którego celem jest dotarcie do szczytu miasta-wieży i pokonanie niejakiego Klucznika. Pozycja przypomina połączenie Mirror's Edge i Dishonored, oferując wysokie tempo zabawy - postać może błyskawicznie dobiec do wroga i wyeliminować oponenta w brutalny sposób.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami