Kiedy Cyberpunk 2077 wróci do PS Store? Decyzja zależy od Sony

„Jesteśmy bliżej niż dalej”.

  • Wciąż nie wiadomo, kiedy Cyberpunk 2077 pojawi się w PS Store
  • CD Projekt twierdzi, że decydujący głos ma Sony
  • Deweloperzy zaznaczają, że kolejne aktualizacje przybliżają grę do powrotu do sklepu

Ze względu na problemy techniczne Cyberpunk 2077 i liczbę wniosków o zwrot pieniędzy, Sony wycofało grę z oferty PS Store kilka dni po premierze. Teraz CD Projekt przekonuje, że powrót produkcji do cyfrowego sklepu jest coraz bliższy.

Kwestię dostępności tytułu we wspomnianej usłudze poruszono na wczorajszej telekonferencji z inwestorami, zorganizowanej po prezentacji nowej strategii działania polskiej firmy. Michał Nowakowski, członek zarządu spółki ds. rozwoju biznesu, podkreślił, że decyzję musi podjąć producent PlayStation.

- Wydaliśmy kilka patchy, w tym bardzo duży patch w dniu wczorajszym. Ukazało się też kilka mniejszych łat i aktualizacji - zaznaczył przedstawiciel studia.

- Wszystko to zbliża nas do powrotu do PSN, ale ostateczna decyzja w tym zakresie należy do Sony. Tak więc poczekajmy - dodał Nowakowski.

Nadal więc nie wiadomo, kiedy Cyberpunk 2077 pojawi się w PS Store. Aktualizacja, o której mówi menedżer CD Projektu, wprowadziła ponad 500 poprawek, ale z relacji graczy wynika, że tylko w niewielkim stopniu ulepszyły działanie gry na konsolach poprzedniej generacji, a właśnie stan techniczny tytułu na bazowym PS4 był jednym z powodów wycofania pozycji ze sklepu Sony.

W tym roku tytuł otrzyma kolejne patche oraz darmowe DLC. Zrezygnowano jednak z przygotowania osobnego projektu sieciowego w świecie wykreowanym przez Mike'a Pondsmitha na rzecz dodania elementów zabawy wieloosobowej do bazowej produkcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami