Zelda: Breath of the Wild - jak rozpalić ogień i zrobić ognisko

Wszystkie metody.

W The Legend of Zelda: Breath of the Wild czasami przydaje się zapalić ognisko - np. by przesunąć czas lub coś ugotować. Na tej stronie poznasz wszystkie metody rozpalenia ogniska.

W grze jest sporo przedmiotów i materiałów łatwopalnych - ogniem zajmuje się np. trawa - ale jeśli chcesz stworzyć trwały i kontrolowany ogień, najlepiej zrobić ognisko. Będziesz do tego potrzebował drewna (Wood):

zelda_ogien_1

Drewno znajdziesz w licznych osadach rozrzuconych po świecie gry. Możesz też je zdobyć sam, uderzając mniejsze drzewa za pomocą Woodcutter Axe (siekierą drwala). Tę siekierę również znajdziesz w osadach. Po prostu powal drzewo, a następnie uderz je jeszcze raz, by zamienić je w Wood.

Drewno możesz teraz położyć tam, gdzie ma znajdować się ognisko. W ekwipunku wybierz opcję Hold, a następnie wyjdź z ekwipunku i wybierz Drop:

zelda_ogien_2

Skoro mamy już nasz łatwopalny materiał, możemy przejść do wszystkich metod rozpalenia ognia:

  • skorzystaj z innego źródła ognia - jeżeli w okolicy znajduje się już inne źródło ognia i jest ono w zasięgu ramion Linka, po prostu uderz je za pomocą pochodni (Torch) lub gałęzi (Branch), a następnie uderz takim zapalonym obiektem kociołek lub drewno. Możesz też podpalić strzałę ogniem i strzelić nią w łatwopalny przedmiot
  • skorzystaj z krzemienia (Flint) - rzuć krzemień obok drewna lub kociołka, a następnie uderz go dowolną metalową bronią, by iskra zapaliła łatwopalne przedmioty wokół. Flint zdobędziesz, rozbijając duże błyszczące kamienie w górskich lokacjach
zelda_ogien_3
  • użyj broni zapalającej - jeżeli strzelisz w drewno za pomocą Fire Arrow (ognistej strzały) czy uderzysz je Fire Sword (ognistym mieczem), natychmiast się zapali
zelda_ogien_4
  • strzel w Red Chuchu Jelly - to materiał pozyskiwany z przeciwnika o nazwie Red Chuchu. Gdy w niego strzelisz, wybuchnie
zelda_ogien_5
  • w trakcie burzy rzuć na ziemię metalowy przedmiot - to bardzo specyficzna metoda, więc traktuj ją bardziej jako ciekawostkę. Jeżeli rzucisz metalowy obiekt na ziemię w trakcie burzy, piorun za uderzy w to miejsce, zajmując ogniem łatwopalne przedmioty wokół. Pamiętaj, żeby samemu nie zostać trafionym przez piorun!

Tak jak już wspomnieliśmy, trawa jest w Breath of the Wild łatwopalna, więc uważaj przy wybuchowych środkach rozpalania ognia.

Więcej porad:

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami