Statek blokujący Kanał Sueski dodany do Microsoft Flight Simulator

Dzięki twórcy modów.

Kontenerowiec Ever Given zablokował 23 marca Kanał Sueski. Został już co prawda odholowany, jednak wydarzenie zostało upomiętnione już choćby setkami memów w internecie - a także modem do Microsoft Flight Simulator.

Ze strony Flightsim.to możemy pobrać model statku firmy Evergreen Marine, który pojawi się dokładnie tam, gdzie utknął kilka dni temu.

Autor modyfikacji zaznacza, że nie zaprojektował korków, które utworzyły się w kanale - z pomocą przychodzi jednak kolejny mod, czyli Ever Given - Suez Traffic Jam, który wprowadza też inne statki.

W akcję odciągnięcia dziobu kontenerowca z mielizny zaangażowane były władze Egiptu, a także holenderska firma Boskalis wyspecjalizowana w pracach pogłębiarskich.

Microsoft Flight Simulator jest dostępny tylko na PC. Latem ma trafić na Xbox Series X, choć wciąż nie ujawniono dokładnej daty premiery.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami