XCOM: Chimera Squad trafi na konsole?

Tak sugeruje klasyfikacja wiekowa.

Aktualizacja: 2K Games zaprzeczyło w oficjalnym komunikacie, jakoby Chimera Squad miało trafić na inne platformy. Gra jest dostępna tylko na PC - i tak pozostanie, jak twierdzi wydawca.

Organizacja PEGI przyznała kategorię wiekową strategii XCOM: Chimera Squad w wersjach konsolowych. Dotyczy to edycji na PS4, Xbox One, a także na Nintendo Switch.

Oznacza to najprawdopodobniej, że gra zmierza na nowe platformy. Na szczegóły należy jeszcze poczekać - to jednak nie pierwszy raz, kiedy organizacja zajmująca się klasyfikacją wiekową przedwcześnie ujawnia nowe wydanie gry wideo.

Chimera Squad to swego rodzaju spin-off popularnej serii od studia Firaxis. Gracze przejmą dowodzenie nad nad oddziałem, który stara się zapobiec zniszczeniu międzygatunkowego sojuszu. Twórcy przygotowali kilkunastu bohaterów o unikalnych osobowościach i zdolnościach taktycznych.

Nowością jest rozpoczynająca każde starcie faza infiltracji, w której przypiszemy podkomendnych do różnych punktów wejścia do lokacji, co pozwoli uzyskać przewagę nad przeciwnikiem i umożliwi przeprowadzenie skoordynowanego ataku.

„To nie jest XCOM 3 i nie spełnia tej samej roli, dlatego może nie zadowolić w pełni wiernych fanów cyklu. Trudno jednak nie polecić tej produkcji miłośnikom taktycznej rozgrywki” - pisaliśmy w naszej recenzji Chimera Squad.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami