Monster Hunter Rise - dosiadanie potworów, jazda i walka na wiwernie

Jak dosiąść potwora, zadać mu obrażenia i walczyć z inną bestią

W Monster Hunter Rise walczymy z przeciwnikami przede wszystkim za pomocą broni białej. Istnieje jednak mechanika, która umożliwia nam spętanie potwora, po to by wskoczyć na jego grzbiet. Dosiadając bestię, możemy wdać się w walkę z innym stworem lub sprawić, by zadać poważne obrażenia dosiadanemu przeciwnikowi.

073

Aby dosiąść potwora, należy atakować go jedwabionicią, czyli atakami związanymi z kablobakami. Wówczas zobaczysz, że przeciwnik otrzymuje obrażenia na niebieskim tle (1) - to znak, że twoje uderzenia wpływają na osłabianie przeciwnika. Im więcej tego typu ataków zadasz, tym większa szansa, że bestia zostanie spętana żelaznonicią i będziesz mógł ją dosiąść.

074

Rozpoznasz ten stan, gdy zobaczysz, że potwór się nie rusza i pojawi się ikona: Dosiądź wiwerny (2). Wówczas podejdź do bestii i zaatakuj ją, a po chwili bohater wskoczy na jej grzbiet. Od momentu zasiądziesz na wielkim stworze.

Sterowanie potworem jest dosyć proste:

  • by się ruszyć, przytrzymaj R i poruszaj lewą gałką analogową,
  • możesz wykonywać uniki (B),
  • podczas walki z inną bestią atakujesz za pomocą przycisków A i X,
  • możesz wystrzelić potwora, naciskając Y, gdy zbliżysz się do ściany (rozpędź się i naciśnij Y w momencie, gdy potwór dotknie ściany), a zadasz mu obrażenia.

Walka z innym potworem jest możliwa wówczas, gdy w pobliżu będzie jeszcze jeden stwór. Wówczas warto dosiąść bestię, która nie jest celem zadania, gdyż dzięki temu - sterując drugim potworem - można zadać rywalowi znacznie obrażenia.

Z każdym udanym atakiem wypełnia się pasek jazdy na wiwernie (3). Kiedy wypełni się całkowicie, można skorzystać z umiejętności Jeździec-pogromca. Wówczas skieruj dosiadaną bestię w kierunku swojego przeciwnika i wykonaj ten specjalny atak, a zadasz mu poważnie obrażenia. Pamiętaj, że masz ograniczony czas, aby tę czynność zrealizować.

075

Zegar jazdy na wiwernie (4) informuje, jak długo jeszcze można dosiadać potwora. Kiedy czas się skończy, postać zeskoczy z bestii.

Po tym, jak nasza postać zeskoczy na ziemię, nasz przeciwnik będzie przez chwile spętany żelaznonicią i będzie się wił. Wówczas podejdź do niego i zadaj mu serię uderzeń.

Następnie: Monster Hunter Rise - jak złapać potwora, jakich przedmiotów użyć

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami