Activision żąda wyłączenia znanej strony ze statystykami CoD Warzone

Najpóźniej jutro.

  • Właściciele znanego portalu do śledzenia statystyk w CoD Warzone otrzymali wezwanie do wyłączenia strony
  • Twórcy serwisu są otwarci na współpracę z Activision
  • Wsparcie dla witryny okazują profesjonalni gracze

SBMM Warzone to stworzona przez fanów popularna strona, która pozwala graczom śledzić własne statystyki w Call of Duty Warzone. Activision chce jednak zamknięcia projektu.

Prawnicy wydawcy przesłali założycielom portalu list, w którym domagają się wstrzymania działalności. Firma twierdzi, że serwis w bezprawny sposób uzyskuje dane o użytkownikach strzelanki i narusza przepisy RODO. Koncern zażądał od administratorów wyłączenia strony w ciągu siedmiu dni od otrzymania wezwania, czyli najpóźniej jutro - 28 marca.

SBMM Warzone zbiera takie informacje o graczach, jak liczba wygranych, rozegranych meczów, dokonanych eliminacji i zgonów postaci. Statystyki prezentowane są w formie rankingów, uwzględniających poziom umiejętności poszczególnych uczestników zmagań. Wielu uważa, że witryna jest bardziej przydatna niż oficjalny system z Call of Duty Warzone.

cod_warzone_komunikat
Twórcy serwisu proszą o pomoc fanów

Jeden z założycieli portalu - Ben - w rozmowie z naszymi kolegami z brytyjskiego Eurogamera podkreśla, że strona nie gromadzi danych wrażliwych. Ponadto wszelkie szczegóły pobierane są tylko od użytkowników, którzy ustawią swój profil w Battle.net, PSN lub Xbox Live jako publiczny.

Współtwórca witryny zaprzecza jakoby Activision podjęło działania, ponieważ serwis zarabia na reklamach i pakietach premium z dostępem do dodatkowych informacji - zaznacza, że firmie chodzi wyłącznie o kwestie związane z prywatnością.

Ben jednocześnie zapewnia, że próbuje nawiązać współpracę z koncernem, by SBMM Warzone było oficjalną stroną partnerską sieciowej strzelanki. Podobny status uzyskały inne portale, które śledzą statystyki graczy.

- Jesteśmy otwarci na zmianę nazwy, niektórych funkcji i uiszczenie opłaty za używanie ich API [interfejsu do zbierania danych - dop. red.], ale najpierw nawiązać z nimi kontakt - mówi. Activision na razie nie odpowiedziało właścicielom serwisu.

Z portalu korzystają także zawodowi gracze Call of Duty Warzone. Niektórzy w mediach społecznościowych wyrażają wsparcie dla witryny. Ben nie ukrywa jednak, że jeśli sprawy nie uda się rozwiązać, SBMM Warzone zostanie jutro wyłączone.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami