Monster Hunter Rise - polowanie (3): rozpoczęcie: obóz, namiot, skrzynka z zaopatrzeniem

III etap polowania.

Gdy wybierzemy zadanie i przygotujemy się do niego, nadszedł czas, aby je rozpocząć. Na tej stronie dowiesz się, jakie wykonać pierwsze kroki, gdy przeniesiesz się na miejsce rozgrywania misji.

006

Aby rozpocząć zadanie, naciśnij przycisk ZR (1) (na Nintendo Switch). Przeniesiesz się do jednego z 5 pięciu regionów.

007

Zanim ruszysz na łowy, koniecznie podejdź do skrzynki z zaopatrzeniem (2), gdzie znajdziesz przedmioty wysłane przez Gildie. Możesz z nich korzystać do woli i przenieść do swojej sakwy. Jeśli ich nie wykorzystasz podczas bieżącej misji, stracisz bezpowrotnie (nie przenoszą się do skrzynki na przedmioty).

008

W miejscu, gdzie rozpoczynasz zadnie, znajduje się namiot (3). Spełnia on kilka ważnych funkcji:

  • znajduje się w nim skrzynia z przedmiotami, z której możesz korzystać tak samo, jak we wiosce,
  • możesz zmienić swoje wyposażenie, np. broń, gdy uznasz, że chciałbyś - w trakcie misji - wymienić oręż na inny, lub pancerz, który będzie chronił lepiej atakami danego potwora,
  • możesz zarządzać kompanami - wybierać nowych, zmieniać im wyposażenie czy umiejętności,
  • możesz zjeść posiłek, czyli posilić się króliczkowym dango - to dobra opcja dla graczy, którzy zapomną zrobić to przed wyruszeniem na misję.

Do namiotu możesz dostać się bardzo szybko, w każdym momencie trwania zadania, i niezależnie, gdzie aktualnie przebywasz. Skorzystaj z szybkiej podróży, by przenieść się do obozu. Jedynym wyjątkiem jest walka - w jej trakcie bowiem nie możesz korzystać z szybkiego przemieszczania się.

Namiot ma jeszcze jedną funkcję. Kiedy go odwiedzisz, przedmioty z sakwy polowej automatycznie przeniosą się do skrzynki na przedmioty. Jeśli więc zabraknie ci miejsca w sakwie polowej, wróć do obozu i wejdź do namiotu, by ją opróżnić.

Kiedy będziesz wykonałeś wszystkie czynności w obozie, czas ruszać na łowy. Zerknij na poprzednie i pozostałe etapy zadania:

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami