Jeden z głównych scenarzystów Assassin's Creed odchodzi z Ubisoftu

Po ponad 10 latach pracy.

  • Darby McDevitt opuścił szeregi Ubisoftu
  • Deweloper pracował nad Revelations, Black Flag, Unity, Origins i Odyssey
  • Był też dyrektorem narracyjnym Valhalli

Z Ubisoftu odchodzi Darby McDevitt, który jest jedną z najważniejszych osób odpowiedzialnych za rozwój świata Assassin's Creed.

Deweloper był dyrektorem narracyjnym najnowszej odsłony cyklu o podtytule Valhalla. Gracze chwalą dokonanie projektanta, zwracając uwagę, że potrafił połączyć ze sobą szereg różnych i skomplikowanych wątków z fikcyjnego uniwersum. Uznawany jest za jedną z najlepiej rozeznanych w serii osób i zasłynął częstymi dyskusjami z fanami.

„Po dekadzie pracy ze znakomitymi ludźmi, tworzeniu opowieści i postaci dla niesamowitej serii oraz interakcji ze wspaniałymi fanami, zdecydowałem się wyruszyć w nową podróż…” - napisał McDevitt na Twitterze. Podziękował także graczom i youtuberom za wieloletnie wsparcie.

Deweloper rozpoczął przygodę z serią w 2009 roku, przygotowując fabułę mobilnych Discovery i Bloodlines, a pózniej był głównym scenarzystą Revelations (ostatniej części trylogii Ezio), filmu animowanego Embers oraz Black Flag. Zaangażowany był także w prace nad Unity i Origins.

- Po dziesięciu latach, Darby McDevitt postanowił odejść z Ubisoftu, by rozpocząć nową przygodę. Przez lata inspirował nas swoim talentem do narracji, tworzenia niesamowitych historii i ożywiania zapadających w pamięć bohaterów. Dziękujemy mu za jego pracę i życzymy wszystkiego najlepszego! - oznajmił zaś przedstawiciel wydawcy Assassin's Creed w rozmowie z naszymi kolegami z brytyjskiego Eurogamera.

Współpracownicy dewelopera przygotowali pożegnalny film, złożony ze scen z gier, w których powstawanie zaangażowany był projektant.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami