Crash Bandicoot 4 na PC wymaga stałego połączenia z internetem - choć to gra single-player

Bez sieci gra się wyłącza.

  • Komputerowa wersja Crash Bandicoot 4 nie działa bez internetu
  • Gracze krytykują rozwiązanie, zwłaszcza, że jest to tytuł single-player

Wczoraj na PC zadebiutował Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas. Okazuje się jednak, że najnowsza odsłona słynnej serii platformówek do działania wymaga stałego połączenia z internetem, choć jest tytułem single-player.

Na problem zwrócił uwagę między innymi internauta o pseudonimie RibShark. Użytkownik opublikował na Twitterze screenshot z komunikatem o błędzie, informującym, że gracz utracił dostęp do sieci i nastąpi wyłączenie produkcji.

Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas na PC dystrybuowane jest wyłącznie za pośrednictwem Battle.net - sklepu należącego do Activision Blizzard. Większość tytułów oferowanych przez platformę wymaga właśnie stałego połączenia z internetem.

Narzucone ograniczenie - będące najpewniej zabezpieczeniem antypirackim - nie spodobało się graczom, którzy wyrażają niezadowolenie między innymi na forum Resetera. Podkreślają, że gry single-player, którą jest wspomniana produkcja, powinny działać bez aktywnej sieci.

Nie jest jasne, czy Activision zniesie wymóg stałego połączenia z internetem, ani czy podobne rozwiązanie firma zastosuje w przyszłych pozycjach. Potwierdzono już jednak, że Diablo 2: Resurrected - następny duży tytuł zmierzający na Battle.net - zaoferuje tryb offline.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami