The Lord of the Rings: Gollum - pierwsze spojrzenie na gameplay

Oraz informacje z pokazu dla dziennikarzy.

  • Wspinaczka ważnym elementem gry
  • Gollum może chwycić się niemal każdej powierzchni
  • Eliminacje są możliwe, ale niewskazane

Studio Daedalic Entertainment podzieliło się zwiastunem gry The Lord of the Rings: Gollum, który oferuje też pierwsze spojrzenie na urywki gameplayu. Wideo znajduje się poniżej.

Nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera uczestniczyli niedawno w pokazie Gollum dla dziennikarzy. Twórcy zaprezentowali wersję gry sprzed 10 miesięcy, ale dobrze obrazowała, jak wygląda zabawa w tej skradankowej produkcji.

Nacisk położono na bezszelestnym przemykaniu się między wrogami, wykorzystując mrok do maskowania postaci. Dzięki wyczulonym zmysłom, Gollum słyszy więcej i wykorzystuje te informacje do poruszania się w ciemności. Fabuła opowiada o próbie ucieczki bohatera z twierdzy Barad Dur, gdzie przebywa od czasu pojmania przez Saurona.

Gollum_Screenshot_1920x1080_1

Nasi zaprzyjaźnieni dziennikarze podkreślają, że Gollum ma „nadludzką siłę i niesamowite umiejętności wspinaczki”. Może nawet odbijać się od ściany czy zjeżdżać po stromych klifach, by uniknąć wykrycia. Z materiału wynika, że postać potrafi chwycić się niemal każdej powierzchni, a lokacje są mocno rozciągnięte w pionie.

Gollum_Screenshot_1920x1080_2

Protagonista nie radzi sobie w otwartej walce, ale może obalić wroga, jeżeli podejdzie niepostrzeżenie od tyłu. Eliminacja jest jednak dość długa i głośna, a tym samym może zaalarmować pozostałych, więc najlepiej unikać kontaktu.

Gollum_Screenshot_1920x1080_4

W pewnych ustalonych momentach gracz decyduje, czy zachować się jak Smeagol, czy Gollum. W wersji sprzed miesięcy wymagało to wybrania jednego z działań wymienionych na ekranie, ale deweloperzy twierdzą, że mechanika będzie inna w finalnej wersji.

The Lord of the Rings: Gollum ukaże się w trzecim kwartale 2022 roku ns PC, Xbox, PlayStation i Nintendo Switch.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami