Monster Hunter Rise - poruszanie się po wiosce i lokalizacjach: szybka podróż, podobozy, korzystanie z mapy

Jak szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce we wiosce Kamura i wszystkich regionach świata.

Gra Monster Hunter Rise została tak zaprojektowana, abyśmy mogli szybko przemieszczać się z punktu do punktu we wiosce, a także we wszystkich pozostałych lokacjach. Cały proces z pewnością ułatwiają szybkie czasy wczytywania, co zachęca do częstego korzystania z tej opcji.

Szybkie przemieszczenie się można podzielić na dwa aspekty:

Poruszanie się po wiosce

Aby szybko przenieść się do dowolnego miejsca w Kamurze wystarczy przetrzymać przycisk - na kontrolerze Nintendo Switch, by wywołać mapę wioski. Następnie wystarczy wybrać interesujący nasz obszar, a dosłownie w ułamku sekundy przeniesiemy się tam.

038

Poruszanie się po lokalizacjach (lokacjach), korzystanie z mapy, podobozy

Szybka podróż poza wioską, czyli w 5 regionach, na których będziemy walczyć z potworami, działa odrobinę inaczej niż w Kamurze. Przytrzymując przycisk - na Nintendo Switch, wywołamy ekran mapy, na której:

039
  • sprawdzimy, jakie potwory znajdują się na mapie (1),
  • sprawdzimy, jakie punkty szybkiej podróży (2) są aktywne,
  • zmienimy przybliżenie mapy i kategorię ikon/materiałów do zebrania (3).

Wrócić do głównego obozu, czyli miejsca, gdzie stoi namiot i znajduje się skrzynka z zaopatrzeniem, możemy w każdej chwili, Wystarczy nacisnąć przycisk B na mapie i wybrać Główny obóz. Tej czynności nie wykonamy jedynie podczas walki.

W trakcie eksploracji lokacji natkniemy się na podobozy - to miejsce, w których możemy założyć - na stałe - mniejszy obóz, który zostanie punktem szybkiej podróży.

Aby założyć podobóz, należy najpierw odnaleźć odpowiednie miejsce w regionie. Gra poinformuje nas, że dane miejsce nadaje się do stworzenie mniejszego obozu. Następnie należy udać się do kupca Kagero w wiosce, np. po zakończeniu zadania, i wykonać dla niego zlecenie, polegające na dostarczeniu mu określonych materiałów. Kiedy zrealizujemy jego zadanie, podobóz pojawi się na mapie.

W podobozie znajduje się namiot, w którym można jeść posiłki, zmieniać wyposażenie i zarządzać kompanami, ale nie znajdziemy tam skrzynek z zaopatrzeniem. Do podobozów nie można dostarczać przedmiotów dostawy.

Następnie: Monster Hunter Rise - kablobak, wspinaczka po ścianach, jazda na kumpsie

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - waluta gry: złoto i punkty Kamury, jak szybko zdobywać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami