Monster Hunter Rise - kantyna: Króliczkowe dango, pstrokaty miks, posiłki

Jak zwiększyć zdrowie i wytrzymałość, a także zapewnić inne bonusy.

Kantyna, w której przygotowuje się posiłki, to bardzo ważny obiekt w Monster Hunter Rise. Należy odwiedzać to miejsce przed rozpoczęciem zadania, w ramach przygotowań do misji. Zapewni nam to specjalne bonusy, które będą bardzo przydatne przed każdą walką.

Kantyna znajduje się w dwóch miejscach w wiosce: w Stalowni i w Centrum Zgromadzeń. Przygotowywać posiłki można również w obozowym namiocie podczas każdego zadania.

W Kantynie można przygotowywać dwa rodzaje posiłków:

015
  • Króliczkowe dango - czyli zestaw trzech smaków - każdy z nich przyniesi inny bonus. Warto dobrze przemyśleć wybór pod kątem zadania, które wykonujemy. Jeśli nasza broń szybko się tępi, wówczas warto wybrać smak: Ostrość, który przyspiesz ostrzenie broni, a jeżeli będziemy walczyć z potworem ziejącym ogniem, warto wybrać: Gorące, dzięki któremu wzrośnie nasza odporność na ogień itd. Smaków jest wiele, a możemy skonstruować dango tylko z trzech składników. Za Króliczkowe dango zapłacimy złotem lub punktami Kamury (do wyboru). Szansa na aktywację danego smaku określona jest w procentach (nie zawsze zatem wybierając dane dango, premia z nim związana zadziała). Jednak ważniejszym bonusem przyrządzania Króliczkowego dano jest gwarantowany wzrost liczby punktów zdrowia i wytrzymałości, który jest zależny od poziomu trudności zadań, który osiągnąłeś. Jeśli poziom zadań ma 1*, to otrzymasz +10 do punktów zdrowia i wytrzymałości, jeśli awansowałeś na drugi poziom zadań (2*), to przyrost punktów zdrowia i wytrzymałości będzie wynosił +20 itd. Efekty związane z dango zanikają po zakończeniu zadania. W trakcie rozwoju głównego wątku fabularnego i zaliczania kolejnych misji, pojawią się nowe smaki dango;
016
  • Pstrokaty miks - za który zapłacisz złotem lub punktami Kamury. Korzystając z tej opcji, kucharze przygotują przedmioty, które potem możesz użyć w zadaniu, np. lek ziołowy leczący efekty zatrucia. To dobry sposób również na przyrządzenie dobrze wysmażonego steka, który zregeneruje w pełni wytrzymałość. Składniki niezbędne do wykonania pstrokatego miksu pochodzą ze skrzynki na przedmioty, więc uszczuplają nasze zapasy.

Na stronie Króliczkowe dango: najlepsze smaki, rodzaje i zestawy opisaliśmy, które smaki dango wybierać przez rozpoczęciem zadania.

Następnie: Monster Hunter Rise - Króliczkowe dango: najlepsze smaki, rodzaje i zestawy

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - jak złapać potwora, jakich przedmiotów użyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami