Monster Hunter Rise - jak zatrzymać czas zadania, zapuzować grę

Sposób na zatrzymanie licznika czasu.

Większość zadań w Monster Hunter Rise ma ograniczony czas na wykonanie misji. Choć w każdej chwili możemy sprawdzić, ile czasu pozostało na zrealizowanie głównego celu zadania, to może wydarzyć się sytuacja, która zmusi nas do opuszczenia rozgrywki w trakcie wykonywania misji.

Gra nie posiada funkcji zatrzymania („zapauzowania”) rozgrywki w trakcie zadania. Dlatego należy skorzystać z innego sposobu na zatrzymanie licznika czasu. To bardzo ważne, gdyż w przeciwnym razie stracimy cenne minuty, które potem mogą okazać się kluczowe.

052

Jeśli chcemy zatrzymać czas zadania, to należy przejść do trybu uśpienia. W przypadku Nintendo Switch wystarczy przytrzymać przycisk z ikoną domku na prawym joy-conie i nacisnąć opcję: Sleep mode. Od tego momentu licznik czasu zadania zatrzyma się. Po wybudzeniu konsoli pojawi się na ekranie komunikat: Zatrzymano. Wówczas należy nacisnąć dowolny przycisk na joy-conie, by wrócić do gry.

W zależności od ustawień uśpienia (Auto-Sleep), Switch samoczynnie przejdzie w tryb uśpienia, jeśli przez jakiś czas nie będziemy używać konsoli. Sprawdź opcje Auto-Sleep w System Settings/Sleep Mode.

Następnie: Monster Hunter Rise - jak porzucić i ukończyć zadanie, wrócić do wioski

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - jak sprawdzić, ile czasu zostało do końca zadania

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami