Zapowiedziano mobilne Rocket League - jest pierwszy gameplay

Gra zmienia formułę oryginału.

  • Rocket League Sideswipe ukaże się w tym roku
  • Rozgrywkę oglądamy wyłącznie z boku - jak w grach 2D

Deweloperzy ze studia Psyonix zapowiedzieli mobilne Rocket League Sideswipe. Nie jest to zwykły port oryginalnej gry na smartfony, lecz nowa produkcja - także pod względem założeń i prezentacji.

Najważniejszą zmianą jest prezentacja akcji. Auta i rywalizację obserwujemy wyłącznie z boku. W konsolowej i komputerowej wersji Rocket League mamy do czynienia z tradycyjną dla gier wyścigowych kamerą.

W meczach sieciowych zmierzy się dwóch lub czterech graczy w oryginalnej wersji rywalizuje maksymalnie ósemka zawodników. Zasady są podobne, gdyż też chodzi po prostu o wbicie wielkiej piłki do bramki przeciwnika.

Zmienia się jednak arena. Bramki umiejscowione są zauważalnie wyżej niż zwykłym Rocket League. Ma to zapewne związek z faktem, że boiska są mniejsze i krótsze.

Gra będzie oczywiście dostępna za darmo, a zadebiutuje jeszcze w 2021 roku. Nie zabraknie rozbudowanej customizacji wizualnej samochodów, a także sieciowych rankingów.

Podstawowe Rocket League zadebiutowało jako płatna produkcja, lecz obecnie na wszystkich platformach jest dostępne w modelu Free to Play.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami