The Last of Us i Uncharted osadzone w tym samym świecie? Easter egg rozpoczął dyskusję

Drake i Ellie chodzą do tej samej apteki.

  • W obu seriach pojawia się odniesienie do tej samej sieci aptek
  • Niektórzy sądzą, że gry dzielą ten sam świat

Drobne nawiązanie do The Last of Us ukryte w Uncharted 4 sugeruje, że oba cykle autorstwa Naughty Dog dzielą to samo uniwersum. Gracze mają jednak różne teorie.

Zaczęło się od użytkownika Reddita, który zwrócił uwagę na easter egg znaleziony w Kresie złodzieja. Chodzi o pojemnik z tabletkami pochodzący z Weston's Pharmacy, czyli apteki Westonów. Właśnie aptekę tej sieci możemy odwiedzić w dodatku Left Behind do The Last of Us, a także w The Last of Us 2.

Znalezisko nie jest nowe - internauci zauważają, że odkryto je już w 2016 roku, między innymi w tym filmie (1:07). Rozpoczęło jednak ciekawą dyskusję.

Niektórzy uważają, że tabletki to niezbity dowód na dzielenie przez dwie serie tego samego uniwersum. Jest jeszcze interesująca teoria o równoległych wszechświatach. Zgodnie z pomysłem, w Uncharted ludzkość opanowała wirusa zanim się rozprzestrzenił, więc wydarzenia z The Last of Us nie miały tam miejsca.

Inni przekonują, że nie warto zastanawiać się nad głębszym sensem odniesień do innych gier, ponieważ Naughty Dog ma po prostu w zwyczaju umieszczać easter eggi nawiązujące do pozostałych projektów studia.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami