Powstaje film Ghost of Tsushima - reżyserem twórca Johna Wicka

Nowy projekt PlayStation Productions.

  • Reżyser Johna Wicka nakręci film na bazie Ghost of Tsushima
  • Ekranizacja przedstawi inną wizję fabuły z gry

Sony i odpowiedzialne za ekranizacje gier PlayStation Productions zapowiedziały film na podstawie Ghost of Tsushima - ubiegłorocznym tytule od studia Sucker Punch.

Reżyserem projektu jest Chad Stahelski, który odpowiada za powstanie kinowej serii o przygodach Johna Wicka z Keanu Reevesem. Przygotowaniem obrazu zajmie się należąca do filmowca firma 87Eleven Entertainment.

Data premiery, obsada, nazwisko scenarzysty i inne szczegóły na temat filmu nie są znane. W cytowanym przez serwis Deadline komunikacie szef PlayStation Productions - Asad Qizilbash - ujawnił tylko, że ekranizacja przedstawi inną „wizję” historii znanej z gry.

Przypomnimy, że Ghost of Tsushima opowiada o losach Jina Sakai, jednego z ostatnich ocalałych samurajów. Bohater próbuje wyzwolić japońską wyspę Cuszima z rąk Mongołów, w walce z którymi staje przed koniecznością porzucenia dotychczasowych nauk i stosowania niehonorowych metod.

Producentami są Chad Stahelski, Alex Young i Jason Spitz z 87Eleven Entertainment oraz Asad Qizilbash i Carter Swan z PlayStation Productions. Prace nadzorować będą twórcy oryginalnej gry z Sucker Punch, reprezentowani przez Petera Kanga.

Przy okazji zapowiedzi filmu poinformowano, że gra Ghost of Tsushima do tej pory rozeszła się w liczbie 6,5 miliona egzemplarzy, zaś około połowa nabywców tytułu zdołała ukończyć produkcję.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami