Nowa gra z Asteriksem i Obeliksem przypomina komiks

Slap them All to bijatyka 2D.

  • Asterix & Obelix: Slap them All bazuje na komiksach o przygodach Galów
  • Pojawi się kampania fabularna i minigry
  • Twórcy przygotowują tryb kooperacji

Firma Microids zapowiedziała Asterix & Obelix: Slap them All - chodzoną bijatykę o przygodach tytułowego duetu. Gra ukaże się jesienią 2021 roku na PC, PS4, Xbox One i Switch, a na nowych konsolach zadziała we wstecznej kompatybilności.

Pokierujemy poczynaniami dwójki słynnych Galów, którzy bronią swojej wioski przed rzymskimi legionami. Każdy bohater wyróżni się unikalnymi ciosami, które połączymy w kombinacje. W planach tryb lokalnej kooperacji dla dwóch osób.

Dwuwymiarowa produkcja utrzymana jest w stylu graficznym bardzo mocno inspirowanym komiksami, na których bazuje projekt. Twórcy ze studia Mr Nutz zapewniają, że wszystkie postacie, odwiedzane lokacje i animacje są ręcznie rysowane.

Tytuł zaoferuje kampanię fabularną - wariant Adventure - której poszczególne rozdziały przedstawią historie znane z komiksowych albumów. Autorzy przygotowują też zupełnie nową opowieść, a w trakcie przygody zmierzymy się z Rzymianami, piratami i wikingami.

Pojawi się również tryb Arcade, w którym staniemy przed zadaniem osiągnięcia jak najwyższego wyniku punktowego - rezultat porównamy w sieciowych rankingach. Do tego bliżej niesprecyzowane minigry.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami