It Takes Two jedną z najlepszych gier kooperacyjnych - wynika z recenzji

Pierwsze oceny i opinie mediów.

It Takes Two debiutuje już jutro na PC i konsolach, a w sieci pojawiły się już pierwsze recenzje. Wynika z nich, że otrzymamy jedną z najciekawszych gier kooperacyjnych w historii.

Nowa produkcja twórców A Way Out i Brothers: Tale of Two Sons przedstawia historię skłóconego małżeństwa, które - pod postacią lalek - musi zmierzyć się z różnymi przeszkodami, by wrócić do prawdziwego świata. Przy okazji odnajdując nieco przygaszoną miłość.

„To wyjątkowo rzadko spotykane co-opowe doświadczenie, z wyobraźnią, energią i wesołym charakterem przywodzącym na myśl gry Nintendo. Jako zabawa może sprawić sporo radości i na pewno zapewni dobre wspomnienia z kooperacji” - napisał Robert Purchese z Eurogamera.

Niemal wszyscy recenzenci zgodnie chwalą gameplay i pomysły twórców na lokacje czy zagadki. Niektórzy krytykują jednak warstwę fabularną, która podobno nie traktuje motywu rozwodu i problemów małżeństkich z należytą powagą, albo też obchodzi się z tematem pobieżnie.

„Hazelight chciało chyba utrzymać lekki ton, żeby zbliżyć się klimatem to komedii romantycznych, ale to raczej stracona szansa, bo kooperacja pozwala zbudować tak silną więź między graczami i postaciami, że można było wykorzystać to do mocniejszego podkreślenia fabuły” - zaznaczyła Rachel Watts z PC Gamera.

Przykładowe oceny It Takes Two:

Odpowiadające za grę studio Hazelight stworzyło wcześniej nieco gorzej przyjęte A Way Out, a szef firmy - Josef Fares - to główny producent uznanej gry niezależnej Brothers: A Tale of Two Sons.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami