Darmowe gry na konsolach Xbox bez abonamentu Live Gold - trwają testy

Bezpłatna rozgrywka w Fortnite i innych tytułach.

  • Microsoft testuje brak wymogu posiadania abonamentu w darmowych grach
  • Subskrypcja nie będzie też potrzebna do korzystania z kilku dodatkowych funkcji

Na konsolach Xbox rozpoczęły się testy rozwiązania, które pozwoli zainteresowanym grać w darmowe tytuły bez konieczności posiadania abonamentu Xbox Live Gold.

Obecnie subskrypcja wymagana jest do zabawy w trybach sieciowych wszystkich produkcji - także pozycjach Free to Play, w tym Fortnite. Wspomniane ograniczenie jest krytykowane przez graczy.

xbox_gold_nieywmagany_frotnite
Rozgrywka w Fortnite na konsolach Xbox nie będzie wymagała posiadania abonamentu

Zniesienie konieczności posiadania Xbox Live Gold w przypadku darmowych gier zapowiedziano już jakiś czas temu. Teraz funkcję mogą przetestować członkowie Xbox Insiders, a więc programu przeznaczonego do sprawdzania przygotowywanych rozwiązań.

Na razie jednak testerzy nie mogą grać we wszystkie tytuły Free to Play bez aktywnego abonamentu - niedostępne są na przykład Destiny 2 i Call of Duty Warzone. Microsoft obiecuje, że pracuje nad zwiększeniem liczby produkcji.

To nie wszystko, ponieważ koncern z Redmomd zamierza zlikwidować wymóg posiadania subskrypcji do korzystania z opcji grupowego czatu i służącego do znajdowania innych użytkowników systemu poszukiwanie grupy. Obie funkcje także są testowane.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami