Choroby jako broń w mrocznej grze Thymesia

Tytuł znalazł wydawcę.

  • Thymesia przeniesie graczy do mrocznego świata i zaoferuje wymagającą walkę
  • Pojawi się opcja używania w starciach chorób jako broni biologicznej
  • Tytuł ukaże się jeszcze w tym roku

Thymesia to przygotowywana przez studio OverBorder gra akcji z elementami RPG. Twórcy projektu poinformowali o nawiązaniu współpracy z Team17, które zajmie się wydaniem tytułu. Premiera pod koniec 2021 roku na PC.

Akcję osadzono w królestwie, które niegdyś rozwijało się, dzięki alchemii. Stosowanie jej miało jednak dużą cenę - gdy odkryto skutki używania magicznych substancji, zaniechano korzystania z nich. Decyzja miała jednak jeszcze gorsze konsekwencje: kraina pogrążyła się w mroku i chaosie, pojawiły się też potwory.

Wcielimy się w Corvusa, który może odkryć prawdę o przyczynach katastrofy. Bohater stracił jednak pamięć - w toku przygody zbierzemy fragmenty wspomnień, które wraz z podejmowanymi wyborami wpłyną na zakończenie historii.

Królestwo, do którego trafimy w grze, zmaga się z plagą. W trakcie rozgrywki pojawi się możliwość przejmowania chorób od bossów, by wykorzystywać zarazy w walce. W planach też zdolność zamiany w kruka i rzucania piórami ptaka jak sztyletami. Do tego opcja ulepszania ruchów i „broni biologicznych”.

Twórcy przekonują, że starcia są wymagające. Kluczem do sukcesu jest unikanie i parowanie ciosów przeciwników w odpowiednim momencie oraz stosowanie całego arsenału, którym dysponuje Corvus.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami