Assassin's Creed Valhalla - wyposażenie: Jorvik (Anglia)

Łuk strzelca, topór Fyrdu, wirująca śmierć, szaty ukrytych i berdysz Aelli.

Pomimo tego, że Jorvik jest najmniejszym regionem w Assassin's Creed Valhalla, znajdziesz tutaj aż pięć skrzyń z częściami pancerza i broniami. Na tej stronie prezentujemy lokalizację i sposób zdobycia wszystkich elementów wyposażenia w tej części angielskiej wyspy.

Wyposażenie #1 - Łuk strzelca

Pierwszy skarb ukryty jest głęboko pod ziemią. Wejście znajduje się w Wieży Multangular (1), w północno-zachodniej części regionu Jorvik. Wdrap się na górę wieży, wybij tutejszych wrogów, a następnie zeskocz na dół i wejdź w przejście (2) do podziemi.

767_acvalhalla_wyposazenie_jorvik

Dobiegnij do końca korytarza, by trafić do nowego pomieszczenia. Na lewo od ciebie znajduje się para wrogów - strzel z łuku w dzbany z olejem (3) leżące pod ich nogami, by się ich pozbyć i jednocześnie otworzyć nowe przejście. Wejdź teraz w nowo otwarty korytarz i stań przy kratach po prawej stronie. Ustaw odpowiednio postać i przestrzel z łuku rygiel drzwi (4).

768_acvalhalla_wyposazenie_jorvik

Wróć teraz do pomieszczenia, w którym była dwójka wrogów i przejdź przez drzwi, by dostać się do miejsca ze skrzynią z wyposażeniem (5), z której zbierzesz Łuk strzelca.

769_acvalhalla_wyposazenie_jorvik

Wyposażenie #2 - Topór Fyrdu

Kolejnego przedmiotu z tej grupy szukaj w południowej części Jorvik (6), wewnątrz budynku o nazwie Spoczynek Forseti. Dostań się do środka przez główne wejście (7), ulokowane od strony północno-zachodniej.

770_acvalhalla_wyposazenie_jorvik

Miń pomnik stojący na środku pomieszczenia i wbiegnij w przejście (8) po prawej stronie. Znajdziesz tam regał do przesunięcia (9). Pchnij go do przodu, dzięki czemu odblokujesz przejście do klucza (10).

771_acvalhalla_wyposazenie_jorvik

Zbierz wspomniany przedmiot, a następnie pociągnij regał do siebie - ustaw go tak, by móc na niego wejść, a następnie przejść na wyższy poziom (11), gdzie znajdziesz skrzynię z toporem Fyrdu.

772_acvalhalla_wyposazenie_jorvik

Wyposażenie #3- Wirująca śmierć

Trzeci skarb z tej grupy znajduje się na północ (12) od wyposażenia #2, w obrębie Składu Kupieckiego. W tej części znajdziesz duży budynek (13).

773_acvalhalla_wyposazenie_jorvik

Wdrap się na niego, by dostać się do dziury w dachu (14). Załatw wrogów, a następnie zeskocz na dół i przejdź przez drzwi (15), by dostać się do skrzyni z bronią Wirująca śmierć.

774_acvalhalla_wyposazenie_jorvik

Wyposażenie #4- Szaty Ukrytych

W poszukiwaniu przedostatniego przedmiotu z tej grupy udaj się do południowo-zachodniej części Jorvik (16), w pobliże Areny w Jorvik. Dotrzesz na cmentarz, gdzie znajdują się deski do rozbicia (17). Zniszcz je i zejdź do podziemi, gdzie czeka cię krótka przeprawa pod wodą.

775_acvalhalla_wyposazenie_jorvik

Gdy tylko wynurzysz się i trafisz do otwartego pomieszczenia, odbij w prawo i przejdź po krawędzi (18) na drugą stronę. Kontynuuj marsz, przeskocz po platformie i przesuń regał (19) do siebie, by odblokować dziurę w ścianie, przez którą możesz się prześlizgnąć.

776_acvalhalla_wyposazenie_jorvik

Przejdź na drugą stronę, przeskocz po kolejnych platformach i prześlizgnij się przez drugą dziurę w ścianie (20), by po chwili dotrzeć do ostatniego pomieszczenia.

777_acvalhalla_wyposazenie_jorvik

Drzwi (21) prowadzące do skrzyni są zamknięte. By je otworzyć, musisz zdobyć klucz (22) leżący na regale, pod ścianą. Wdrap się na niego, zbierz przedmiot i otwórz drzwi, by dostać się do skrzyni z Szatami Ukrytych.

778_acvalhalla_wyposazenie_jorvik

Wyposażenie #5- Berdysz Aelli

Piąty i zarazem ostatni przedmiot z tej grupy znajdziesz na Arenie w Jorvik (23), w południowo-zachodniej części regionu. Od miejsca ze stołami, przy którym siedzą ludzie, skieruj się na południe, wybiegnij na wzniesienie i zniszcz drewnianą barierę (24), by zdobyć klucz.

779_acvalhalla_wyposazenie_jorvik

Teraz skieruj się na wprost od miejsca, w którym był klucz, by dotrzeć do ściany do zniszczenia (25). Wysadź ją przy pomocy wybuchowych strzał bądź jednego z dostępnych w pobliżu dzbanów z olejem.

780_acvalhalla_wyposazenie_jorvik

Wejdź do środka, zniszcz skrzynie i przesuń regał (26) blokujący dostęp do drzwi. Otwórz je przy pomocy klucza, a następnie wejdź do pomieszczenia, gdzie ze skrzyni zbierzesz Berdysz Aelli.

Zobacz: Assassin's Creed Valhalla - wszystkie skrzynie z wyposażeniem

Sprawdź także: Assassin's Creed Valhalla - wszystkie znajdźki i sekrety

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami