Rust - jak zburzyć ściany

Przebudowa bazy, niszczenie ścian.

Budowanie bazy występuje w wielu grach surivalowych. Podobnie jest też w Rust. Rozbudowując bazę na pewno będziemy musieli czasem wyburzać jakieś jej elementy - na przykład ściany - żeby dobudować nowe pomieszczenia, piętra i tak dalej.

Jak jednak niszczyć własne ściany czy sufity?

Podstawowy sposób, niczym nieograniczony, to po prostu burzenie przy użyciu dowolnej broni czy narzędzi. Najlepiej sprawdzą się narzędzia do wydobywania surowców - na przykład kilof. Uderzając w ścianę zobaczysz jej pasek wytrzymałości (1). Gdy się wyczerpie, element się rozpadnie.

burzenie1

Warto jednak zaznaczyć, że uderzanie w ścianę od wewnętrznej strony jest o wiele bardziej skuteczne niż uderzanie od zewnątrz. W przeciwnym razie wrogowie mogliby bardzo szybko burzyć ściany baz, które chcą ograbić. Pamiętaj więc, żeby zawsze burzyć od środka.

Gdy wyposażysz młotek, możesz też kliknąć na ścianę czy inny element i wybrać opcję burzenia (2), aczkolwiek jest ona dostępna tylko do 10 minut po zbudowaniu danego elementu.

burzenie2

Warto też zaznaczyć, że opcja wyburzania czasem po prostu nie działa, nawet jeśli nie upłynęło jeszcze 10 minut. Społeczność graczy nie jest pewna, od czego to zależy.

Następnie: Rust - drzwi: jak zbudować i wstawić

Spis treści: Rust - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Rust - zamek w drzwiach: jak działa

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami