Genshin Impact w zawrotnym tempie zarobiło miliard dolarów

Na urządzeniach mobilnych.

Z danych opublikowanych przez analityków z firmy Sensor Tower wynika, że mobilna wersja Genshin Impact w pół roku od premiery wygenerowała miliard dolarów przychodu.

To oznacza, że - jak zaznaczają eksperci - gra wypracowała wspomniany rezultat najszybciej spośród produkcji dostępnych na telefonach i tabletach. Przykładowo dotychczasowemu rekordziście, czyli Pokemon Go, osiągniecie takiej kwoty zajęło dziewięć miesięcy.

genshin_wykres
Gry mobilne, które najszybciej wygenerowały miliard dolarów (źródło: Sensor Tower)

Przychody produkcji są ciągle wysokie. Od grudnia miesięcznie generuje średnio 160 milionów dolarów. W ciągu minionych 30 dni utrzymuje się na trzecim miejscu najlepiej zarabiających tytułów w App Store i Google Play (na pierwszym, jeśli nie liczyć Chin).

Genshin Impact to gra Free to Play, co oznacza, że rozgrywka jest darmowa, ale zainteresowani mogą wydawać pieniądze na opcjonalne mikropłatności. Według analityków, w dniu debiutu nowych bohaterów gracze wydają na nie po kilkanaście milionów dolarów - na niedawną postać Hu Tao przeznaczono 12,9 milionów dolarów.

Sama produkcja to osadzony w otwartym świecie i okraszony kolorową grafiką tytuł, przypominający nieco The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Nadmienić należy, że pozycja dostępna jest nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale też PC i PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami