Twórcy Pokemon Go pracują nad kolejnymi grami wykorzystującymi rozszerzoną rzeczywistość

Wraz z Nintendo.

  • Niantic przygotuje kilka gier na podstawie marek Nintendo
  • W tym roku ukaże się mobilna produkcja z serii Pikmin

Odpowiedzialne za popularne Pokemon Go studio Niantic poinformowało o podpisaniu umowy z Nintendo, z którym stworzy kilka projektów mobilnych.

Wszystkie nowe produkcje wykorzystają przygotowaną przez deweloperów technikę, używająca systemu rzeczywistości rozszerzonej (AR). W grach nie zabraknie więc cyfrowych elementów nakładanych na prawdziwy obraz.

Pierwszym z projektów jest pozycja oparta na serii Pikmin, czyli rozwijanym przez Nintendo cyklu, w którym gracze dowodzą grupami tytułowych stworków - stworzenia pomagają w rozwiązywaniu zagadek i pokonywaniu trudności.

Fundamenty rozgrywki w nowej grze od Niantic będą przypominały Pokemon Go: przygotowane aktywności zachęcą użytkownika do spacerów po okolicy. Produkcja ukaże się jeszcze w tym roku na urządzeniach mobilnych.

Zainteresowani mogą zapisywać się do testów gry na oficjalnej stronie internetowej twórców. Szczegóły o pozostałych powstających tytułach nie są znane, ale autorzy obiecują przedstawić dodatkowe informacje w najbliższych miesiącach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami