Rust - ulepszanie bazy: upgrade ścian

Od drewna do kamienia i dalej.

Gdy opanujesz podstawy budowania bazy i postawisz pierwsze fundamenty i ściany z patyków, będziesz zapewne chciał wzmocnić nieco strukturę. Wystarczy do tego zebrać zapas surowców - najlepiej kamieni.

Przyda się też trochę drewna, a dokładnie 100 sztuk - bo najpierw musisz zbudować młotek. Następnie, gdy go wyekwipujesz i podejdziesz z nim do zbudowanych przez siebie ścian czy podłóg, zauważysz, że podświetlają się na niebiesko (1).

ulepszanie1

Oznacza to, że możesz z nimi wchodzić w interakcję za pomocą trzymanego młotka. Uderzanie nim nie jest jednak wymagane.

Trzymając młotek po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy na wybranym elemencie, a zobaczysz kołowe menu. Zobaczysz w nim opcję ulepszenia elementu budynku do drewna (2), a obok też do kamienia (3). Wybierz odpowiednią dla ciebie opcję.

ulepszanie2

Oczywiście ulepszenie ścian od razu do ścian kamiennych jest lepsze, bo bardziej skuteczne. Trzeba jednak pamiętać, że wtedy utrzymanie takiej bazy będzie bardziej kosztowne, niż gdyby zbudowana była tylko z drewna.

Tak właśnie wygląda proces ulepszania ścian i innych elementów. Później zaczniesz pozyskiwać też inne surowce - i będziesz w stanie ulepszyć ściany do metalu.

Następnie: Rust - czas utrzymania i rozpad bazy: jak zapobiec

Spis treści: Rust - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Rust - budowa bazy: jak zacząć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami