Nieoficjalnie: Microsoft chce kupić Discorda

Za 10 miliardów?

Microsoft rozważa przejęcie Discorda za ponad 10 mld dolarów - informuje serwis Bloomberg. Obecnie trwają negocjacje dotyczące warunków ewentualnego zakupu.

Przedstawiciele Discord Inc. prowadzili rozmowy z kilkoma potencjalnymi kupcami, ale nikt nie jest jeszcze blisko sfinalizowania transakcji - podkreślili informatorzy, którzy poprosili dziennikarzy o anonimowość.

- Zakup Discorda przez Microsoft naprawdę ma sens, biorąc pod uwagę jak taki ruch wpasowałby się w politykę rynku gier jako rynku usług - skomentował analityk Matthew Kanterman. - Jest tu wielki potencjał, by zaoferować płatną wersję Discorda (Nitro) w ramach abonamentu Game Pass, by zyskać więcej subskrybcji.

Co ciekawe, jedno ze źródeł Bloomberga zaznacza, że właściciele Discorda stawiają dosyć wysokie wymagania i warunki. Informator zaznaczył nawet, że firma „być może prędzej otworzy się na zewnętrznych inwestorów, niż da się przejąć”.

Discord to obecnie najpopularniejsza platforma do komunikacji tekstowej i głosowej na PC, dostępna też na urządzeniach mobilnych. Z biegiem czasu rozwinęła się i dla wielu graczy stanowi alternatywę dla forów i grup dyskusyjnych. Większość deweloperów zakłada oficjalne kanały discordowe dla swoich gier.

Ani Microsoft, ani Discord Inc. nie wystosowali żadnych oficjalnych komentarzy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami