Rust - start gry: gdzie najlepiej postawić pierwsze ognisko

Najlepsze miejsce początkowe.

Jedną z pierwszych czynności w Rust jest zbudowanie ogniska (campfire). Jest ono niezbędne, by nasza postać czuła względny komfort na początku przygody. Komfort zapewnia mniejszą szybkość spadku poziomu głodu i szybszą regenerację zdrowia.

Żeby zbudować ognisko, gdy zbierzesz nieco drewna, po prostu włącz menu postaci przyciskiem Tab. Ognisko wybierzesz z podręcznego menu craftingu (1).

ognisko1

Kiedy zbudujesz ognisko, pojawi się ono na podręcznym pasku przedmiotów (2). Możesz je wtedy wybrać i ustawić w dowolnym miejscu na ziemi. Gdy jego obrys będzie niebieski, to znaczy, że można je postawić - czerwony obrys wskazuje np. na nierówny teren czy jakąś przeszkodę.

Żeby zapalić ognisko, przytrzymaj przy nim klawisz E i wybierz opcję podpalenia (3).

ognisko2

Gdzie najlepiej ustawić swoje pierwsze ognisko? Dla wielu graczy miejsce z pierwszym ogniskiem to też miejsce pierwszej, choćby małej bazy. Dlatego też:

  • Wybierz miejsce z dużą liczbą drzew dookoła. Drewno jest na początku niezbędne do tworzenia przedmiotów i budowy.
  • Wybierz miejsce nie oddalone zbytnio od drogi, ale takie, by nie było widać go z samej drogi. Przy szosach znaleźć można różne zasoby.
  • Jeśli to twoja pierwsza przygoda z Rust, nie odchodź daleko od miejsca przebudzenia się na plaży. Na pewno nie buduj pierwszego ogniska i bazy w biomie śnieżnym.
  • Rozejrzyj się za Monumentami, czyli dużymi budynkami, takimi jak na przykład elektrownia. Często znajdziesz tam dobry loot, więc dobrze być w miarę blisko.
  • Nie oddalaj się za bardzo od oceanu. Na dnie można też znaleźć przydatne przedmioty.

Upewnij się też, że w zasięgu wzroku nie ma żadnej bazy innych graczy. Niektórzy mogą bowiem cię zaatakować, gdy tylko cię zobaczą, dlatego lepiej się nie wystawiać. Czasem ognisko i bazę łatwo ukryć za grupą drzew czy skał.

Następnie: Rust - gdzie jest żywność, jak znaleźć jedzenie

Spis treści: Rust - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Rust - jak zbierać drewno: co znaczy czerwony krzyżyk

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami