Rust - respawn: jak stworzyć śpiwór

Przydatny przedmiot.

Kiedy umrzesz w Rust lub kiedy po prostu wyjdziesz z gry, odrodzisz się na plaży - tak, jak po pierwszym wejściu na nowy serwer. To jedno z pierwszych zaskoczeń w grze dla początkujących. Nawet jeśli zdążyłeś zbudować ognisko czy małą bazę, nie ma to znaczenia.

Punktem odradzania się w Rust jest bowiem śpiwór. Dlatego warto zbudować go jak najszybciej.

Śpiwór (1) pojawi się w podręcznym menu craftingu, gdy tylko zbierzesz odpowiednie zasoby. Wystarczy, że zdobędziesz 30 włókien konopii (2).

spiwor1

Konopie występują w różnych miejscach na obszarach pokrytych trawą. Ze względu na charakterystyczne liście, dosyś łatwo dostrzec te krzaczki.

Gdy stworzysz śpiwór, musisz go jeszcze rozstawić. Wybierz go (po uprzednim włożeniu go na pasek przedmiotów) i wyceluj tam, gdzie chcesz go postawić. Niebieski kolor (3) wskazuje, że nie ma żadnych przeciwskazań, co do umieszczenia śpiworu w danym miejscu.

spiwor2

Kliknij, by umieścić śpiwór - to wszystko. Co ważne, wcale nie musisz umieszczać go w swojej bazie, choć jest to oczywiście najbardziej rozsądny wybór. Umieszczenie śpiworu pod gołym niebem naraża go na niebezpieczeństwo - inni gracze mogą go po prostu zniszczyć.

Następnie: Rust - budowa bazy: jak zacząć

Spis treści: Rust - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami