Rust - jaki serwer wybrać

Serwery przyjazne dla nowych graczy.

Kiedy zaczynasz przygodę z grą Rust, warto wybrać odpowiedni serwer. To o tyle istotne, że niektóre są po prostu bardziej przyjazne dla początkujących użytkowników.

Lista serwerów pojawia się od razu, kiedy klikniesz przycisk Graj w głównym menu. Jeśli to twój pierwszy raz, polecamy wybrać listę serwerów zmodyfikowanych (1). Może się to wydawać dziwne i sprawiać wrażenie czegoś dla zaawansowanych - jednak nic bardziej mylnego. Zmodyfikowane serwery to po prostu serwery z innymi zasadami. Czasem utrudniającymi, a czasem ułatwiającymi grę.

serwery1

Następnie w polu wyszukiwania (2) poniżej warto wpisać słowo „beginner” czy nawet „noob”. To pozwoli znaleźć serwery typu Beginner Friendly, a więc przyjazne nowicjuszom.

Na tego typu serwerach zazwyczaj wprowadzone są reguły zakazujące atakowania nowych graczy. To pozwala w spokoju oswoić się z mechaniką rozgrywki i opanować podstawy.

Przed rozpoczęciem gry przeczytaj też opis serwera (3). Tak jak my, możesz na przykład trafić na serwer, na którym zawsze zdobywamy dwukrotne ilości zasobów, a także serwer zupełnie pozbawiony nocy.

serwery2

Na liście serwerów zawsze widzisz też od ilu dni jest aktywny. Warto celować w serwery młodsze, świeższe. Wtedy zdążysz pograć dłużej przed następnym wipem, czyli restartem serwera.

Następnie: Rust - jak unikać śmierci

Spis treści: Rust - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio:Rust - zadanie Getting Started: dlaczego nie działa

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami