Rust - jak zbierać drewno: co znaczy czerwony krzyżyk

Czerwony X.

Zaczynając przygodę w Rust obudzisz się na plaży z kamieniem w dłoni. Pierwszą rzeczą, jaką zajmiesz się na nowej mapie, będzie zdobywanie drewna. To dzięki niemu stworzysz niezbędne do przetrwania przedmioty - takie jak zapewniające komfort ognisko.

Zbieranie i zdobywanie drewna jest proste. Podstawowy sposób to po prostu uderzanie wyposażoną bronią (nawet podstawowym kamieniem) w drzewa. Gdy uderzasz w drzewo, po prawej stronie widzisz wskaźnik (1), który pokazuje ile drewna zdobywasz z każdym uderzeniem.

drewno1

System ten działa więc podobnie jak w wielu innych grach survivalowych czy w Minecrafcie. Wyjątkowa jest jednak mechanika krytycznych trafień w oznaczone punkty na źródłach zasobów.

Na drzewie zauważysz bowiem czerwony krzyżyk (2) po pierwszym uderzeniu. Jeśli będziesz uderzał bronią lub toporkiem czy kamieniem właśnie w ten punkt, to za każdym kolejnym uderzeniem zdobędziesz więcej drewna (do pewnego górnego limitu).

drewno2

Pamiętaj więc o tym i nie uderzaj tylko w jeden punkt drzewa, które ścinasz. Najwięcej drewna otrzymasz zawsze na końcu, gdy drzewo już upadnie - dlatego nigdy nie przerywaj działania i zawsze zbieraj drewno do końca, do zawalenia się pnia.

Następnie: Rust - start gry: gdzie najlepiej postawić pierwsze ognisko

Spis treści: Rust - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Rust - polska wersja: jak włączyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami