Rust - gdzie jest żywność, jak znaleźć jedzenie

Szukanie pożywienia.

Początek gry w Rust nie jest zbyt przytłaczający, bo w rogu ekranu widzisz podpowiedzi, podobnie zresztą jak wskazówki pojawiające się na ekranie co jakiś czas. Problemem jest jednak zdobycie żywności w pierwszych godzinach.

Zasoby - także żywność - są często rozmieszczane losowo. Dlatego gdy postać zrobi się głodna po raz pierwszy, łatwo nieco spanikować, kiedy okaże się, że w pobliżu nie ma jedzenia.

Zamiast rozglądać się za zwierzętami czy malinami, szukaj stert śmieci czy złomu, często znajdujących się w okolicach dróg. Znajdziesz przy nich skrzynki (1), w którym często jest zakonserwowana żywność.

jedzenie1

Wystarczy, że przeniesiesz jedzenie do swojego plecaka. Potem należy kliknąć na ikonę żywności i wybrać opcję zjedzenia (2) danego pożywienia.

jedzenie2

Poza tym, jedzenie znajdziesz też w innych miejscach. Czasem trafisz na dynie czy grzyby, albo kukurydzę, które możesz zerwać i zjeść.

W późniejszej fazie gry zaczniesz też polować na zwierzęta, łowić ryby i uprawiać rośliny samodzielnie. Nie będziesz narzekał na brak żywności. Pierwsze godziny to jednak właśnie najczęściej szukanie wspomnianych skrzynek z zaopatrzeniem.

Następnie: Rust - zadanie Getting Started: dlaczego nie działa

Spis treści: Rust - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Rust - start gry: gdzie najlepiej postawić pierwsze ognisko

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami