Rust - budowa bazy: jak zacząć

Plan budowy.

Kiedy po zaczęciu przygody w Rust zbierzesz pierwsze kawałki drewna i będziesz gotowy, by zacząć budować pierwszą chatkę, możesz się nieco zdziwić - ścian czy podłóg nie będzie wcale do wyboru w menu tworzenia przedmiotów.

Musisz najpierw stworzyć Plan Budowy (1). Building Plan (tak brzmi oryginalna nazwa) to nic innego, jak narzędzie potrzebne do konstruowania budynku.

budowa1

Stworzony Plan pojawi się na twoim pasku przedmiotów. Kiedy go wyposażysz, automatycznie aktywuje się opcja budowy fundamentów (2). Jak widzisz na powyższym screenie, można je budować także nieco nad ziemią, co bywa bardzo przydatne.

Mając wyposażony Plan Budowy kliknij prawym przyciskiem myszy, a otworzysz kołowe menu, w którym wybierzesz inne elementy budynku - ściany, schody, różne części dachu etc.

budowa2

Budowanie wymaga oczywiście surowca, więc upewnij się, że masz odpowiedni zapas drewna. Później elementy struktury można ulepszać i zamieniać drewno w kamień, a później w inne surowce.

Jeśli szukasz drzwi, to nie znajdziesz ich w Planie Budowy. Drzwi są traktowane jak meble, a więc znajdziesz je w menu Wytwarzania w zakładce Konstrukcji (3).

budowa3

Pamiętaj, by pierwszą bazę budować tak, żeby była w miarę dobrze ukryta - najlepiej gdzieś w dolinie i w otoczeniu wielu koron drzew.

Następnie: Rust - ulepszanie bazy: upgrade ścian

Spis treści: Rust - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Rust - respawn: jak stworzyć śpiwór

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami