The Elder Scrolls IV: Oblivion kończy dziś 15 lat

Wspomnienie Cyrodiil.

The Elder Scrolls IV: Oblivion obchodzi dziś 15 urodziny. Kultowe RPG zadebiutowało dokładnie 20 marca 2006 roku na PC (choć nie od razu w Polsce) i Xboksie 360.

Rozbudowana fabuła pozwalała eksplorować malowniczą prowincję Cyrodiil. Przygoda zaczyna się w więziennej celi, ale szybko przeradza się w misję ratowania królestwa i odpierania demonicznej inwazji.

Oblivion - jak wiele innych gier od Bethesda Game Studios - borykał się też z wieloma drobnymi, aczkolwiek często zabawnymi błędami czy niedopracowaniem sztucznej inteligencji. To z kolei przyczyniło się do wielu zabawnych sytuacji, które do dziś bawią - zarejestrowane w filmach na YouTube. Użytkownik Bacon umieścił na swoim kanale wiele tego typu materiałów.

Oblivion trafił niedawno - razem z wieloma innymi tytułami Bethesdy - do bibliotego Game Pass na konsolach oraz na PC. Trwają też prace nad The Elder Scrolls 6, choć nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów na temat tej gry.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami