Mass Effect 1 - walka: podstawy, jak walczyć

Wskazówki związane ze starciami.

Walka jest nieodłącznym elementem Mass Effect. Nawet jeśli często korzystasz z możliwości perswazji w postaci uroku czy zastraszania, to starć bojowych i tak nie da się uniknąć. Dlatego warto mieć na uwadze kilka przydatnych wskazówek, które pomogą nam przetrwać niebezpieczne pojedynki.

Korzystaj z osłon (1) - bohater wraz z kompanami może przylegać do różnych osłon, dzięki czemu znacznie trudniej się go trafić. W ten sposób możesz ochronić się przed pociskami przeciwnika, a także zregenerować poziom tarczy czy zdrowia. Pamiętaj jednak, że jeśli rywal strzeli w pobliżu np. rakietą, to nasze postacie i tak otrzymają obrażenia.

walka1

Ostrzeliwuj wrogów zza osłon (2) - stanie w otwartym terenie i prowadzenie ognia, to zazwyczaj nie najlepszy pomysł. Stajesz się w ten sposób łatwym celem. Dlatego zamiast tego wychylaj się na chwilę zza osłony (najlepiej klęcząc, co zwiększa celność), namierzaj cel, oddawaj strzał lub salwę i ukrywaj się ponownie.

walka2

Jeśli masz problemy ze zdrowiem (3), to lecz siebie i kompanów. Pamiętaj także o wykorzystywaniu umiejętności (4), a w przypadku bardzo silnych przeciwników staraj się koncentrować na nich zdolności i ogień całej drużyny, korzystając z taktycznego huda (5). W takich przypadkach dobrze sprawdzają się również granaty.

walka3

Pamiętaj też, aby na bieżąco ulepszać odnajdywane lub kupowane uzbrojenie oraz dopasowywać jego ulepszenia do przeciwników. Przykładowo w walce z gethami bardzo dobrze sprawdza się amunicja wolframowa, a przeciwko żywym celom dobrze jest korzystać z pocisków zapalających. Dobrze też poznać sposoby prowadzenia walki z użyciem pojazdu Mako.

Następnie: Mass Effect 1 - omni-żel: do czego służy i jak zdobyć

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mass Effect 1 - taktyczny hud: jak wydawać rozkazy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami