Mass Effect 1 - pancerz: nie mogę założyć

Warunki konieczne do noszenia zbroi.

Podczas rozgrywki w Mass Effect zdobywamy wiele różnych przedmiotów, z których dużą pulę mogą stanowić pancerze. Czasami może się jednak okazać, że chociaż takowy podnieśliśmy, to nie możemy go założyć, o czym świadczy pasek zaznaczony na czarno (1). Dlaczego tak się dzieje i co należy wtedy zrobić?

pancerz0

Odpowiedź jest dość prosta - należy spełnić odpowiednie warunki. Pierwszy z nich, to dopasowanie rodzaju pancerza do rasy. Ludzie i asari korzystają z pancerzy ludzkich (człowiek - 2), turianie z turiańskich (3), kroganie z krogańskich (4), a quarianie z quariańskich.

pancerz1

Drugim ważnym elementem jest wytrzymałość pancerza. W tym przypadku pancerze dzielą się na lekkie (5), średnie (6) oraz ciężkie (7). Im cięższy pancerz, tym lepsza ochrona, ale kosztem szybkości poruszania się. Rodzaj noszonego pancerza jest związany z klasami postaci. Wszystkie mogą nosić pancerze lekkie, jednak ciężkie są zarezerwowane tylko dla niektórych klas pokroju żołnierza.

pancerz2

Podsumowując, jeśli nie możesz włożyć jakiegoś pancerza bohaterowi lub któremuś z kompanów, to upewnij się, że jest do niego dopasowany pod kątem rasy i ciężkości.

Następnie: Mass Effect 1 - jak zapisać i wczytać grę

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Mass Effect 1 - hełm: jak zdjąć i założyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami