Age of Empires 4 - zapowiedziano pierwszy pokaz gameplayu

Rozgrywkę zobaczymy w kwietniu.

Przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli, że już 10 kwietnia odbędzie się wydarzenie Age of Empires: Fan Preview, na którym zaprezentowany zostanie między innymi gameplay z Age of Empires 4.

Nowa część serii została zapowiedziana w 2017 roku. Do tej pory nie pokazano jeszcze rozgrywki, nie licząc kilku ujęć z kamery przelatującej nad oddziałami i zamkami w jednym z trailerów, co przypominało raczej fragmenty cut-scenek.

Szczegóły na temat rozgrywki nie zostały jeszcze ujawnione, więc nie wiadomo, w jakim stopniu mechanika będzie odbiegać od rozwiązań z oryginalnych części serii.

Do tej pory ujawniono dwie frakcje - Mongołów oraz Anglików. Kolejne mają zostać zaprezentowane właśnie 10 kwietnia. Age of Empires 4 zaoferuje też kampanię fabularną i obejmie okres historyczny od czasów sprzed upadku Cesarstwa Rzymskiego do renesansu.

Za prace nad grą odpowiada studio Relic, a więc weterani gatunku strategii. Wcześniej stworzyli między innymi cykl Company of Heroes czy Warhammer 40K: Dawn of War.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami