Returnal pokaże, jak zginęły postacie innych graczy

Jest też nowy zwiastun fabularny.

  • Nowy zwiastun Returnal skupia się na fabule gry
  • W produkcji pojawi się opcja zobaczenia śmierci postaci innych użytkowników
  • Niektóre sceny tytuł przedstawi w perspektywie FPP

Sony opublikowało kolejny zwiastun Returnal, czyli zmierzającego na PS5 nowego tytułu od studia Housemarque. Nagranie koncentruje się na warstwie fabularnej i ujawnia, że w grze pojawi się system, który pokaże jak zginęły postacie innych graczy.

Wcielimy się w Selenę - kosmonautkę, która wbrew rozkazom przełożonych z firmy Astra udaje się na planetę Atropos, podążając śladem tajemniczego sygnału. Statek bohaterki rozbija się jednak na powierzchni globu.

Zobacz także: Returnal - Poradnik, Solucja

Podopieczna natrafia na ruiny obcej cywilizacji, pozostałości zaawansowanej technologii i wrogo nastawione stwory. Zostaje uwięziona w pętli, w ramach której po zgonie wraca do życia, a każde ożywienie zmienia otoczenie, generując część elementów w sposób proceduralny.

returnal_fpp
Część scen gra przedstawi w perspektywie FPP

W planach jest rozwiązanie, dzięki któremu Selene znajdzie zwłoki innych swoich wcieleń, czyli ciała postaci pozostałych użytkowników. Pojawi się możliwość odtworzenia momentu śmierci i pomszczenia graczy lub zebrania porzuconego wyposażenia (do czego wymagane jest jednak połączenie z internetem).

To nie wszystko, ponieważ w różnych rejonach planety twórcy umieszczą nagrane przez inne wersje bohaterki dzienniki audio, o których nasza podopieczna nie pamięta. Te ujawnią kolejne elementy historii.

Ponadto w niektórych sekwencjach Selene natknie się na tajemniczy dom. O ile przez większość przygody wydarzenia ukazane zostaną z perspektywy trzeciejj osoby, o tyle wnętrze budynku będzie można eksplorować w widoku z oczu postaci. Returnal ukaże się 30 kwietnia na PS5.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami