Nvidia przez pomyłkę ułatwiła "kopanie" kryptowalut na GeForce RTX 3060

Wina sterowników.

  • Beta nowych sterowników odblokowała wydajność GeForce RTX 3060 w „kopaniu” kryptowalut
  • Nvidia usunęła już problematyczne oprogramowanie

Nvidia przyznała, że w wyniku popełnionego błędu odblokowała pełną wydajność GeForce RTX 3060 w tak zwanym „kopaniu” kryptowalut.

Moc wydanej pod koniec ubiegłego miesiąca karty graficznej ograniczono o połowę w zadaniach związanych z „wydobyciem” Etherum, czyli jednej z najdroższych cyfrowych walut. W ten sposób producent chciał zmniejszyć zainteresowanie urządzeniem wśród osób, które zajmują się gromadzeniem wspomnianego zasobu.

Niedawno pojawiły się informacje o hakerach, którzy podobno zdołali zdjąć limity nałożone przez Nvidię. Ponadto serwis Videocardz zauważył, że beta nowej wersji oprogramowania całkowicie odblokowuje wydajność wspomnianego GPU.

„Deweloperskie sterowniki omyłkowo zawierały kod przeznaczony do wewnętrznego użytku, usuwający ograniczenia związane z wydobyciem kryptowaluty w RTX 3060 na niektórych konfiguracjach” - napisano w komunikacie dla serwisu The Verge.

Nvidia skasowała już kłopotliwe oprogramowanie, ale regularnie pojawiają się kopie plików. Całkowite ich usunięcie będzie najprawdopodobniej niemożliwe, co oznacza, że użytkownicy nadal mogą używać karty graficznej do gromadzenia cyfrowej waluty.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami