Loop Hero - kiedy walczyć z bossem

Najlepszy moment.

Walki z bossami to oczywiście największe wyzwania w Loop Hero. Śmierć bywa bolesna, bo tracimy aż 70 procent zebranych podczas całej ekspedycji zasobów. Z kolei pokonanie bossa gwarantuje dodatkowe, cenne surowce.

Kiedy pasek bossa (1) na górze ekranu zapełni się w całości, boss danego rozdziału pojawi się przy naszym obozie.

kiedywalczyc

Na każdej karcie, na górze widnieją okrągłe, małe pola. Zapełnione na zielono (2) oznaczają, że zagranie nimi wypełni małą część paska bossa. Właśnie tak, powoli, krok po kroku, zbliżamy się w miarę gry do starcia.

Z pewnością nie warto na pewno walczyć z bossem w pierwszej czy drugiej grze. Nasze najważniejsze wskazówki:

  • Poświęć co najmniej kilka ekspedycji na zebranie zasobów, bez zapełniania paska bossa. Zdążysz wybudować najważniejsze struktury w obozie i lepiej przygotujesz się do starcia.
  • Kiedy chcesz walczyć z bossem, pamiętaj, by wcześniej zadbać o mocnych wrogów na mapie - bo to z nich wypadną lepsze przedmioty, które pomogą ci później.
  • Zanim podejmiesz się walki, upewnij się, że masz dobre statystyki, które pozwolą ci przetrwać (na przykład duży wskaźnik wampiryzmu, przekraczający 40 procent).
  • Koniecznie zabuduj najbliższe pola przy obozie! Dzięki temu ograniczysz miejsce, w którym boss będzie mógł postawić swoje struktury pomocnicze. Gra w ogóle nie zwraca na to uwagi, a trzeba o tym pamiętać.

Na końcu warto też wspomnieć - jeśli zdobyłeś podczas ekspedycji jakiś cenny zasób, na który czekałeś, lepiej od razu wrócić do obozu (gdy oczywiście przejdziesz przez niego na mapie), niż ryzykować jego utratę.

Następnie: Loop Hero - kolejność budowania, co budować najpierw

Spis treści: Loop Hero - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Loop Hero - jak odblokować wszystkie klasy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami