Xbox Series X/S otrzyma gogle VR? Sugestywny komunikat konsoli

Aktualizacja: To błąd w tłumaczeniu.

  • Po podłączeniu słuchawek, Xbox Series X/S informuje o konieczności aktualizacji gogli VR
  • Komunikat wskazuje, że Microsoft pracuje nad zestawem wirtualnej rzeczywistości

Aktualizacja (17.03): W oświadczeniu przesłanym redakcji serwisu IGN przedstawiciele Microsoftu wyjaśnili, że komunikat o goglach rzeczywistości wirtualnej to bug.

„Treść tego komunikatu jest efektem błędu w tłumaczeniu. Obecnie nie koncentrujemy się na VR dla konsoli” - napisano w oświadczeniu.

Oryginalna wiadomość (16.03): Wyświetlany przez Xbox Series X/S komunikat sugeruje, że platformy Microsoftu otrzymają własne gogle VR.

Jak zauważyła włoska edycja serwisu IGN, po podłączeniu do konsoli nowych słuchawek bezprzewodowych koncernu z Redmond, na ekranie pojawił się komunikat o konieczności „zaktualizowania” zestawu do zabawy w rzeczywistości wirtualnej.

xbox_series_xs_vr_komunikat
Komunikat, który otrzymali dziennikarze włoskiego IGN

To nie wszystko, ponieważ druga część informacji przekonuje, że stosowna aktualizacja jest już „dostępna”. Ponadto wyświetlany poniżej przycisk zawiera polecenie pobrania odpowiednich plików dla gogli VR.

Konsole Microsoftu nie obsługują urządzeń do rozgrywki w rzeczywistości wirtualnej, ale komunikat sugeruje, że taka opcja powstaje. Oczywiście fakt, że się pojawił, to efekt błędu, ale najwyraźniej stosowne komendy są już częścią oprogramowania Xbox Series X/S.

Na razie nie jest jednak jasne, czy amerykańska firma zdecyduje się stworzyć własne gogle VR, czy też skupi się na umożliwieniu posiadaczom platform korzystanie ze sprzętów od zewnętrznych producentów.

Microsoft do tej pory nie skomentował pojawienia się wspomnianego komunikatu.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami