Jade Raymond i Sony łączą siły - producentka stworzy grę na PS5

W nowym studiu.

  • Jade Raymond zakłada studio Haven Entertainment
  • Zespół wraz z Sony przygotuje grę na konsole PlayStation

Jade Raymond - współtwórczyni serii Assassin's Creed - poinformowała o założeniu studia Haven Entertainment. Deweloperka nawiązała również współpracę z Sony, dla którego wraz ze swoim zespołem stworzy zupełnie nową grę na PS5.

Szczegóły na temat tytułu nie są na razie znane, ponieważ znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Projektantka podkreśla jednak, że wspólnie ze swoją montrealską ekipą zamierza przygotować produkcję, która przyniesie odbiorcom „radość”.

„Chcemy tworzyć światy, do których gracze będą mogli uciec, dobrze się w nich bawić, wyrażać siebie i znaleźć społeczność. Chcemy przelać w ten projekt naszą pasję. Chcemy, by ludzie mogli doświadczyć czegoś cudownego” - pisze deweloperka na blogu PlayStation.

Do niedawna Raymond kierowała Stadia Games & Entertainment - zamkniętym niedawno przez Google działem odpowiedzialnym za wirtualną rozrywkę. Wcześniej szefowała montrealskim studiem EA Motive, a poprzednio była związana z Ubisoftem, gdzie pracowała nad serią Assassin's Creed.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami