"Narty wodne" w Valheim - gracze znaleźli sposób na łatwe przenoszenie przedmiotów

A przy okazji świetną zabawę.

Fani Valheim odkryli sposób na przenoszenie większej liczby przedmiotów w trakcie podróży przez ocean. Sztuczka wymaga łodzi, harpuna i wózka transportowego, przy czym przypomina narciarstwo wodne.

Na pomysł wpadł LostYugen, który pochwalił się wynalazkiem na Reddicie. Na poniższym nagraniu widzimy, że żaglówka jest w stanie ciągnąć wózek z dużą prędkością, sprawiając, że unosi się na powierzchni wody. Wystarczy, że przebywająca na łodzi osoba zaczepi linę harpuna o „kierowcę” wózka, a następnie wypłynie na szerokie wody.

Jeśli nie widzisz całego filmu, przejdź na Reddita, klikając nazwę wpisu.

Nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera również przetestowali rozwiązanie, tworząc nagranie lepszej jakości:

Duża łódź dysponuje 18 miejscami na przedmioty, ale zaczepiając wózek o linę, gracze uzyskują dwa razy większą przestrzeń, a więc 36 slotów. To najprawdopodobniej najlepsza - i przy okazji najprzyjemniejsza - metoda na przenoszenie dużej liczby zapasów pomiędzy wyspami.

Co ciekawe, „operator” wózka nie traci wytrzymałości w trakcie podróży, bo gra nie uznaje takiego rodzaju przemieszczania się w wodzie za pływanie. Żeglarz z harpunem musi jednak uważać, bo jego pasek energii powoli się wyczerpuje, co finalnie doprowadzi do urwania się liny - i pozostawienia znajomego na otwartym morzu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by ponownie się połączyć.

Wszystkie osoby zainteresowane wikińską przygodą zapraszamy do naszego poradnika do Valheim.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami