Netfilx chce utrudnić dzielenie się kontami

Trwają testy nowego rozwiązania.

  • Niektórzy użytkownicy Netflixa dostają komunikat z prośbą o weryfikację konta
  • Platforma informuje, że nie można używać profilu, jeżeli nie mieszka się z jego właścicielem

Netflix prowadzi testy systemu, którego celem jest utrudnienie dzielenia się kontami z innymi użytkownikami.

Obecnie platforma umożliwia udostępnienie konta innym - z jednego korzystać jednocześnie mogą nawet cztery osoby. Wielu internautów użycza profil znajomym, z którymi wspólnie składają się na opłaty abonamentowe.

Teraz niektórzy subskrybenci z różnych krajów donoszą, że przy próbie logowania otrzymują komunikat o następującej treści: „Jeżeli nie mieszkasz z właścicielem konta, musisz mieć własne, by nadal oglądać”.

Istnieje jednak funkcja potwierdzenia tożsamości poprzez wpisanie kodu wysłanego e-mailem lub w wiadomości SMS. Można również dokonać weryfikacji później, co na razie nie blokuje dostępu do danego profilu.

W oświadczeniu przesłanym serwisowi IGN przedstawiciele platformy Netflix potwierdzili, że testy są prowadzone. Podkreślono, że rozwiązanie ma pomóc w sprawdzeniu, czy osoby używające danego konta faktycznie są do tego uprawnione.

Nie wiadomo, czy podobny system zostanie wprowadzony na szerszą skalę ani czy zachowa opisywaną formę. Niewykluczone bowiem, że weryfikacja konta wyłącznie za pomocą kodu nie wyeliminuje zjawiska dzielenia się kontami.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami