PS5 - VR, kiedy PS VR2

Gogle wirtualnej rzeczywistości dla PlayStation 5.

PlayStation VR to technologia stworzona z myślą o PS4. W skład zestawu VR wchodzi wiele elementów, ale najważniejszym akcesorium są gogle, które zakładamy na głowę, po to by wejść w świat wirtualnej rzeczywistości.

Na potrzeby tej technologii Sony stworzyło wiele gier, które przenoszą nas do wirtualnej rzeczywistości i pozwalają poczuć się tak, jakbyśmy byli w centrum rozgrywki. VR to z pewnością nowy wymiar grania, który można sprawdzić także na PlayStation 5.

Jeśli posiadasz gogle PS VR lub zamierzasz zakupić je w przyszłości, to możesz je podłączyć i uruchomić także na PS5. W tym wypadku jednak musisz posiadać kamerę, a także specjalny adapter.

069

W przypadku kamery musisz nabyć PlayStation Camera (model CUH-ZEY1 lub CUH-ZEY2) do PS4. Natomiast adapter PlayStation Camera otrzymasz bezpłatnie od Sony, wypełniając odpowiedni formularz na stronie: Zamów adapter PlayStation Camera. Wystarczy podać numer seryjny swojego PlayStation VR i adres dostawy, a następnie oczekiwać za przesyłką.

Gry VR-owe z PS4 bez problemu uruchomimy na PS5. Jest to możliwe dzięki wstecznej kompatybilności.

Sony zapowiedziało PlayStation VR 2, system wirtualnej rzeczywistości dedykowany konsoli PS5. Póki co, znamy niewiele szczegółów. Wiemy na pewno, że urządzenie powstaje, podłączymy cały zestaw tylko za pomocą jednego przewodu, wykorzysta moc PS5 i najwcześniej trafi do sprzedaży w 2022 roku.

Następnie: PS5 - trofea, rangi i poziomy

Spis treści: PS5 - poradnik do konsoli

Poprzednio: PS5 - aplikacja na smartfony PS App: do czego służy, jak korzystać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami