PS5 - jak zmienić nazwę gracza, użytkownika PSN

Sprawdź, jak zmienić identyfikator internetowy (nick) na PlayStation 5.

Aby zalogować się do systemu PlayStation, musimy utworzyć nowego użytkownika - konto w PlayStation Network (PSN). Podczas tworzenia nowego profilu, nadajemy unikalny identyfikator internetowy oraz nazwę gracza.

  • Identyfikator internetowy (1) - to nasza ksywka (nick), który musimy być niepowtarzalny. Jeśli wybierzemy identyfikator, którego używa inny użytkownik PSN, system nie zaakceptuje tego i nie pozwoli nam przejść dalej, dopóki nie wpiszemy nazwy, która nigdy wcześniej nie była użyta. Nasz nick będzie widoczny dla innych użytkowników, np. podczas rozgrywek wieloosobowych.
  • Nazwa (2) - w przeciwieństwie do identyfikatora - nie musi być unikalna, gdyż odzwierciedla ona nasze prawdziwe dane - imię i nazwisko. Jeśli nie chcemy dzielić się naszą tożsamością, możemy wpisać cokolwiek. Jednak wówczas nasi potencjalni znajomi mogą mieć problem z wyszukaniem naszego profilu.
059

Nazwę oraz identyfikator internetowy możemy zmienić bezpośrednio w systemie PS5. Wystarczy wejść do naszego profilu, gdzie możemy też skonfigurować inne opcje związane z naszym kontem.

Do Profilu można dostać się na dwa sposoby:

060
  • Na ekranie głównym należy przejść do ikony z twoim awatarem (3) i wybrać Profil, a następnie Edytuj profil (4).
  • W Ustawieniach (5) należy przejść do sekcji: Użytkownicy i konta / Konto / Profil.
061

Zwróć uwagę, że Nazwę możesz zmieniać wielokrotnie, ale zmiana identyfikatora nie jest już taka prosta. Po pierwsze, musisz zaakceptować warunki, które wyświetlą się na ekranie. Po drugie, zmiana wiąże się z uiszczeniem opłaty. Co prawda, pierwsza zmiana identyfikatora internetowego jest bezpłatna, ale każda kolejna już nie. Subskrybenci PlayStation Plus otrzymują 50% zniżki na zmianę identyfikatora internetowego.

Spis treści: PS5 - poradnik do konsoli

Poprzednio: PS5 - jak ustawić konsolę, montowanie podstawki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami